údržba parket Praha

Renovace parket nebo výměna?

Výměna dřevěných parket nemusí být nutná. Stačí jen správné posouzení rozsahu poškození a pak samozřejmě kvalitní a odborná firma.

Nejčastější závady podlah

Nejen stáří se projeví na dřevěných parketách, ale i opotřebení způsobené častým používáním a s tím je spojené například vrzání nebo dokonce propadlina. Na vině je i působení vlhkosti nebo sesychání dřeva a to vše se musí při renovaci odstranit. Samozřejmě, že nejde jen o vrzání nebo o mezery způsobené zubem času. Za ta dlouhá léta se mohou přihodit i malé ne

renovace parket
renovace parket

hody v podobě skvrn od vylité kávy či jiného nápoje. Takové skvrny pak po létech vypadají opravdu nehezky a v některých případech dokonce naruší barevnost jednotlivých parket.

Mnohem horší jsou ovšem parkety, které jsou zničeny mechanicky, jsou různě odštípané, hluboko poškrábané a podobně. Také dírky nejsou žádnou výjimkou. Co s tím?

Způsob renovace parket

Jak už bylo řečeno na začátku, nejlepší řešení nám dokonale vysvětlí technik odborné firmy. Zkušenosti profesionálních techniků firem jsou nedílnou součástí celé realizace renovace parket. Správné posouzení škod nám ušetří spoustu času a peněz.

Nejdříve se musí veškeré propadliny, mezery a díry řádně zatmelit, aby povrch byl ucelený. Po řádném zaschnutí je na řadě broušení, ke kterému je potřeba kvalitní bruska na podlahy, brusný kotouč a šikovné ruce. Broušení obsahuje trochu více práce a trochu prachu, ale s tím se jistě počítá. Dokonale vybroušené parkety jsou dobrým podkladem pro závěrečné lakování. Povrch parket samozřejmě musí být očištěn od nečistot, ale údržba takto ošetřené podlahy je snadná.

Ošetření parket

Nemusí jít jen o lakování podlah. Jde sice o nejběžnější údržbu a ošetření, ale v nabídce je i voskování nebo olejování podlahy. Tyto údržby parket jsou malinko náročnější než samotné lakování a doporučují se na měkké druhy dřeva. Při olejování je potřeba dát pozor na nanášení rovnoměrného množství, aby bylo docíleno jednobarevného odstínů. Naolejované parkety se ale moc nekamarádí s vodou, takže bychom měli dát pozor.

Každopádně dřevěné parkety vypadají velmi vznešeně a elegantně a to v jakékoliv podobě. Nebojme se tedy renovace starých podlah a obraťme se na profesionální odbornou firmu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + seven =